Mūsų siūlomi maršrutai
Mūsų siūlomi maršrutai yra Aukštaitijoje. Taip pat norėtume pažymėti, kad maršrutų informacija yra pastoviai atnaujinama! Nauji vietų aprašymai ir foto, jūsų patogumui ;)
Mūsų naudojama įranga
Klientams siūloma, baidarių įranga.

Maršrutai

Žygis Aukštaitijos Nacionaliniu Parku

Žygis Aukštaitijos Nacionaliniu Parku

Jei ketinate iš vakaro apsistoti palapinėse, o baidarių žygį pradėti kitos dienos rytą, patogiausia būtų įsikurti stovyklavietėje prie Uteno ežero.

Uteno ežero vandenimis plaukite į kairę (pietų kryptimi) apie 0,3 km. Kirtę siaurą protaką, įplauksite į Utenykščio ežerą. Įveikę dar kelis šimtus metrų bei apiplaukę dešinėje pusėje esantį ragą, pateksite į Lašmens sąsiaurį, apsuptą išsikerojusios pelkių augmenijos. Pelkių ir švendrių slepiamo sąsiaurio galo kairėje pusėje yra Būkos upės ištakos. Čia prasideda viena įdomiausių žygio atkarpų - kelionė Būkos upe.

Būka visus 9 km teka išskirtinai miško vietovėmis. Kairiajame jos krante stūkso Ažvinčių giria, dešiniajame - Vyžių miškas. Aplinkiniai miškai ir girios maitina upę savo vandenimis, todėl Būka yra viena švariausių Lietuvos upių.

Kadaise Būka tarnavo kaip sielių plukdymo kelias. Upėje pastebėsite medines užtvankų liekanas, kurios buvo skirtos pakelti vandens lygį, kad sieliai laisvai praplauktų.

Nuplaukę apie kilometrą nuo Būkos ištakų, pasieksite Ineigos poilsiavietę. Čia patogu trumpam atsipūsti, prie liepto prišvartavus baidares.

Toliau keliaudami gėrėsitės puikiais miško vaizdais, kurie visu grožiu atsiveria tik plaukiant upe. Jos vandenis puošia baltos lelijos, įvairūs vandens augalai. Jeigu į kelionę pamiršote įsidėti arbatžolių – nenusiminkite. Pakrantėje tarp švendrių pastebėsite ar užuosite vandens mėtas. Šių mėtų arbata labai skani!

Praplaukdami pro Vaišnoriškės kaimą aplenksite kaimo gyventojų lieptus, matysite senovinio liaudies stiliaus pastatus. Kaimą dalija senasis Tauragnų - Braslavo vieškelis. Ten, kur vieškelis kerta Būkos upę, dešiniajame krante stovėjo sena smuklė, minima jau 1765 m. Pirmoji sodyba čia įsikūrė 1830 m., vėliau pastatytos dar keturios.

Nuo Vaišnoriškės kaimo susiaurėjusi upės vaga tampa vingiuota, vandens tėkmė - stipresnė. Vingiuose pasitaiko gilesnių duobių. Plaukdami aptiksite kelias įspūdingas medžių sąvartas, atsiradusias seniems medžiams nuo stačių smėlėtų skardžių nuvirtus į upę. 2-3 vietose baidares galbūt teks perkelti per medžių užvartas arba pervilkti krantu. Nepamirškite, kad keliant baidarę per medžio užvartą, abiejų komandos narių veiksmai turi būti darnūs! Antraip gresia neplanuotos maudynės upės vandenyse. Tai, žinoma, ekstremalus nuotykis, suteikiantis gerų emocijų.

Kai kur upės vaga išsišakoja į dvi dalis. Viena iš jų - netikra vaga, pasibaigianti aklaviete ir kemsynais. Priplaukę tokį įšsišakojimą, iš vandens augalų judėjimo nustatykite, kuria upės šaka laisvai teka vanduo. Ten ir plaukite.

Pasigėrėję Būkos vaizdais ir įveikę visas jos kliūtis, įplauksite į Baluošo ežerą. Jis atsiveria nuostabaus grožio peizažu: ežere stūkso 7 salos, tapybiškai vingiuoja pušynais apaugusi kranto linija. Įplaukę į Baluošą dešinėje pusėje aptiksite Adomragį. Tai graži vieta apsistoti. Jeigu plaukiate ne vieni, čia galite palaukti, kol susirinks visa jūsų komanda, pasistiprinti maistu. Adomragyje atrasite ir puikią maudynių vietą. Ypač skaidrus atabradas yra pačiame rago smaigalyje.

Įvertinę savo laiko ir fizinių jėgų atsargas nutarkite, kuria kryptimi dabar pasuksite baidarių smaigalius. Pirmas pasirinkimas - plaukti tiesiai iki upelio, jungiančio Baluošo ir Baluošykščio ežerus. Bus apie 1,5 km kelio arba 15-20 min. plaukimo. Pasirinkus šią kryptį, reikia taikyti į priešingą ežero krantą. Kairėje turi likti Liepų sala, dešinėje - iškyšulys, vadinamas Beržaragiu. Nuo Beržaragio iškyšulio pamatysite tiltą, po kuriuo prateka ežerus jungiantis upelis.

Antras pasirinkimas - plaukti į Ilgasalės salą. Tai unikalus hidrografinis Lietuvos gamtos darinys, nes Ilgasalė - vienintelė Lietuvos ežerų sala, kurioje teliūskuoja ežerėlis. Ši atkarpa, lyginant su pirmuoju pasirinkimu, yra 3 km ilgesnė. Norėdami ją įveikti, nuo Adomragio iki upelio, jungiančio Baluošą su Baluošykščiu, plauksite valandą ar daugiau. Tad jei pasirinkote Ilgasalę, sukite baidarių smaigalius į kairę ir laikydamiesi kranto plaukite pietryčių kryptimi.

Kairiajame krante pamatysite etnografinį, seną, gražiai sutvarkytą Šuminų kaimą. Istoriniuose šaltiniuose jis pirmą kartą paminėtas 1784 m. Pabaluošės vardu. Kaime auga apie 300 metų senumo pušis. Šuminuose buvo filmuojamas garsus lietuviškas filmas apie Tadą Blindą. Gal garsųjį Tadą - „svieto lygintoją“ netyčiomis ten sutiksite ir jūs?..

Palikę Šuminų kaimą plaukite pro Degėsio salą link paskutinės ilgiausios Baluošo ežero salos - Ilgasalės. Pasiekę pietrytinį Ilgasalės galą plaukite įlankon, kurios gilumoje suradę upelį įplauksite į Ilgasalės salos ežerėlį. Pasisvečiavę ir juo pasigrožėję sukite atgal. Jeigu dar turėsite laiko, jėgų ir entuziazmo, keliaudami atgal link upelio į Baluošykštį, galite užsukti į Trainiškio kaimą, įsikūrusį pietiniame Baluošo ežero krante. Čia galėsite aplankyti kaimo įžymybę - 800 metų amžiaus ąžuolą. Ąžuolo vidus drevėtas, ten galima įeiti ir pajusti galingojo medžio dvasią...

Iš Baluošo ežero išteka 150 m ilgio upelis.  Jo smagi srovė nuplukdys jūsų baidarę į nedidelį Baluošykščio ežeriuką.

Baluošykštyje, kairėje palikę Simoniškio, o dešinėje - Vaidžiuškių kaimus, plaukite išilgai iki kito ežero galo. Ten, kairėje pusėje tarp švendrių pastebėsite Skreždos upelio ištakas.

Skregždos ilgis - apie 0,9 km. Iš pradžių sekli jo vaga pamažu siaurėja ir gilėja. Upelis turi keletą staigių vingių, įrėmintų stačiais, senais medžiais apaugusiais šlaitais. Galite susidurti su medžių užvarta, kurią galima įveikti  „peršokant“ baidare, varoma dideliu greičiu. Dar už keleto vingių įplauksite į Srovinaičio ežerą.

Srovinaičio ežere laikykitės dešinės kranto linijos, kol pasieksite iškyšulio formos salą, kurią aplenkę iš kairės pasieksite įžymųjį Ginučių vandens malūną.

Ginučių malūnas veikė iki 1968 m. 1978 m. buvo restauruotas. Dabar malūnas paskelbtas valstybės saugomu XIX a. technikos paminklu. Jame yra muziejus, kuriame pamatysite autentišką senų laikų malūno įrangą. Malūno muziejuje galima apsilankyti gegužės - spalio mėnesiais (nuo antradienio iki šeštadienio 10 - 18 val., sekmadieniais - 10 - 15 val). 

Išsilaipinę dešinėje vandens malūno užtvankos pusėje, perneškite per ją baidares. Nepraleiskite puikios progos išsimaudyti po vandens srove, krintančia iš užtvankos lovio!

<iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=z2DayKBprDHA.kwAag2czNz08" width="640" height="480"></iframe>

<< Visi maršrutai